Articles

Basketball Referee's Camp Bydgoszcz 2005 - I znowu sukces

Za nami już drugie w Polsce międzynarodowe szkolenie dla sędziów, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Jakub Zamojski - jeden z najlepszych polskich arbitrów młodego pokolenia. I śmiało można stwierdzić, że jego osoba jest gwarantem powodzenia.

 


Tegoroczny "East Meets West" w zupełnie innej oprawie przyciągnął wielu zawodników prezentujących bardzo wysoki poziom, a co za tym idzie mecze były ciekawsze, szybsze i trudniejsze do sędziowania. W znakomitym gronie wykładowców, jacy przybyli na camp, uczestnicy nie czuli się spięci, ale wręcz przeciwnie, co podkreślali wiele razy, obecność tak uznanych osobistości wpływała mobilizująco. Nie codziennie można liczyć na wsparcie Alana Richardsona, który przecież szkoli najlepszych na ULEB; swoje doświadczenie zdobyte na meczach Euroleague chętnie przekazywali Petr Sudek i Kuba Zamojski, a międzynarodowy komisarz Werner Blanke komentował mecze na żywo, co jest najlepszą formą szkolenia. Mecze obserwowali także Wiesław Zych i Krzysztof Koralewski, panowie którzy już przeszli do historii jako bardzo dobrzy sędziowie. A swoja obecnością zaszczycił nas Przewodniczący Kolegium Sędziów w Polsce - Zbigniew Szpilewski. Wszyscy byli zafascynowani osobą Tommiego Nuneza, który jest zastepcą szefa sędziów w NBA. Miał on tyle rad i wskazówek do przekazania, że przydałoby się jeszcze pare dni.

 


Sędziowie mieli bardzo napięty plan pracy na tym campie. Od rana bowiem trwały wykłady, dalej zajęcia na sali, a popołudniami mecze i za każdym razem omawianie, podsumowanie dnia, kto jak wypadł, co jeszcze trzeba poprawić. Główne zagadnienia nad jakimi pracowano to: hand checking, gra poza piłką, relacja trener-sędzia i blok/szarża.


"Najbardziej cieszy to jak postrzegają naszą pracę inni ludzie.- mówi Kuba Zamojski. To dla nich jest ten camp, dla wszystkich, którzy chcą się szkolić. I to nie tylko z Polski, w tym roku gościliśmy sędziów z Japonii, Niemiec, Węgier, Finlandii, Hiszpanii, Słowacji i Norwegii. A z roku na rok zainteresowanie jest coraz wieksze."

(źródło: polskikosz.pl)

CONTACT US

Jakub Zamojski

Mobile: +48601736920
Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Editor
Marta Seweryn

Mobile: +36304984354
Email:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 

Technical and Website Support 
Pawel Berdyczko

Mobile: +48883321499
Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Antalya 2015